DO BRáNY DO BRITSKé VLáDNí ULICE DOWNING STREET NAJELO AUTO

Londýn - Do brány u vjezdu do ulice Downing Street v centru Londýna, kde má mimo jiné sídlo britský premiér, dnes najel automobil. Policie v souvislosti s incidentem na místě zadržela jednoho člověka kvůli podezření ze způsobení škody a nebezpečného řízení, informovala agentura AP. Podle agentury Reuters policie incident nevyšetřuje jako teroristický.

Londýnská policie uvedla, že nebyli hlášeni žádní zranění. Videa z incidentu na sociálních sítích zachycují osobní automobil se stříbrnou metalízou, jak pomalu, ale přímo míří do vládní ulice. Na fotografiích z místa vůz následně stojí před kovovou bránou s otevřeným zavazadlovým prostorem. Zatím není jasné, zda řidič do brány najel úmyslně. Policie sdělila, že okolnosti vyšetřuje.

Incident však není vyšetřován jako možný teroristický čin. "Incident vyšetřují místní policisté ve Westminsteru a aktuálně není považován za související s terorismem," uvedla londýnská policie.

Podle Reuters je hlavní brána do Downing Street patrně nepoškozená. Jeden ze svědků události řekl, že řidič byl muž bílé pleti ve věku přes 50 let. "Vně Downing Street zůstává malý kordon poté, co automobil dříve odpoledne narazil do bran," uvedla policie.

Ulice Downing Street, která je boční slepou ulicí kolmou na třídu Whitehall, je širší veřejnosti nepřístupná a pod policejním dohledem. Přístup tam mají členové vlády, vládní úředníci a také novináři, kteří musí projít bezpečnostní kontrolou.

2023-05-25T16:51:35Z dg43tfdfdgfd